2019/11/28

Всесвітній День інформації

26 листопада відзначається Всесвітній день інформації (World Information Day), який проводиться щорічно з 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформатизації (МАІ), що має генеральний консультативний статус в Економічній і Соціальній радах ООН і Всесвітнього інформаціологічного парламенту (ВІП), передає Ukr.Media. В цей день в 1992 році відбувся перший Міжнародний форум інформатизації. Сьогодні Всесвітній день інформації відзначають у багатьох країнах світу.

Тому, вихованці підготували сьогодні цікаву інформацію, якою вони хочуть поділитися з громадськістю.

ТОП-20 геніальних винаходів, придуманих дітьми
Нині здатність до оригінального творчого мислення дуже поширена серед дітей, навіть, можна сказати, що взагалі притаманна більшості. У світі існує чимало винаходів і відкриттів, авторами яких стали діти. Більшість цих відкриттів уже використовуються в нашому повсякденному житті.

1. Фруктове морозиво
Більше 100 років тому американський підліток Френк Епперсон в 11-річному віці винайшов фруктовий лід на паличці. Саме відкриття відбулося випадково: ввечері хлопчик через забудькуватість залишив сік на вулиці. Вранці в склянці виявилося фруктове морозиво, яке дуже сподобалося друзям і рідним Френка. Коли йому виповнилося 29 років, він запатентував свій винахід. Через 2 роки, в 1925 році, морозиво продавали по всій Америці. Його ціна була дуже низькою, всього 1 цент, а асортимент постійно розширювався.
2. Хутряні навушники
Чи знаєте ви, що одному з найвідоміших головних уборів, хутряним навушникам, уже майже 150 років? Їх винахідник, 15-річний Честер Грінвуд, також народився і жив у США. Він обожнював кататися на ковзанах. Як і всі підлітки, хлопчик ненавидів шапки, бо постійно сповзають на лоба і закривають очі. Честер взяв два металеві обручі та з’єднав їх обідком. Бабуся допомогла йому обшити навушники хутром й оксамитом. Через багато років він продав свій винахід американській армії, і в другу світову війну він активно використовувався у екіпіровці військових. Протягом усього життя Честер запатентував близько 100 винаходів.
3. Снігохід
Канадському підлітку Жозефу-Арману Бомбардьє теж було 15 років, коли він зібрав свій перший снігохід. Для цього хлопчик пожертвував автомобілем, подарованим йому батьком на день народження в 1922 році. Стареньке авто було повністю розібрано і вивчено, а вже через тиждень машина  отримала полози замість коліс. Захоплення хлопчика переросло у справу всього його життя. Жозеф-Арман Бомбардьє здобув інженерну освіту, заснував фірму Bombardie і почав виробляти снігоходи і літаки. Його снігохід Ski-Doo і нині є однією з найпопулярніших і вдалих моделей у світі.
4. Пластилін
Виявляється, пластилін винайшла школярка Клео Маквікер — онука відомого виробника засобу для очищення шпалер від вугільного пилу. Дівчинка запропонувала використовувати цей засіб для гри. З його складу прибрали очисний компонент, додали мигдалеву олію і фарбники.
5. Батут
Джордж Ніссен  довго спостерігав за змаганнями повітряних гімнастів, які закінчували свої виступи, стрибаючи на страхувальну сітку. Зазвичай на цьому моменті виступи закінчувалися, а от хлопчик вирішив винайти «підстрибувальну установку» для гімнастів, на якій можна було б підстрибувати та виконувати в повітрі різноманітні трюки. Так, у 1930 році виник батут.
6. Діагностика раку підшлункової на ранніх стадіях. Нано-тест
Джек Андрака, американський школяр, з дитинства пристрасно захоплювався наукою. У 15 років він зумів створити тест, що діагностує появу злоякісної пухлини. До цього рак визначався після довгих і дорогих досліджень на спеціальному обладнанні, яке не виявляло хворобу на ранній стадії. Винахід Джека Андрака подарував життя мільйонам людей. Простота, дешевизна і доступність методу стала шансом навіть для найбідніших верств населення, в яких раніше практично не було можливості проходити обстеження в дорогих клініках. У 2012 році підліток отримав грант у розмірі 75 тисяч доларів і став лауреатом премії Intel Science Fair імені Гордона Мура.
7. Іграшкова вантажівка
Іграшкову вантажівку з кузовом, що відкидається, винайшов і навіть запатентував шестирічний Роберт Петч, який намалював цю конструкцію, щоб батько зробив йому таку машинку.
8. Мобільний акумулятор
Американська школярка з Каліфорнії Ейша Кхар також отримала премію і грант від Intel за винахід мобільних акумуляторів нового покоління. Її відкриття дозволяє дає можливість зарядити батарею лише за 20-30 секунд, причому енергія витрачається значно економніше і її вистачає на більш тривалий час.
9. Шрифт Брайля
Рельєфно-точковий тактильний шрифт, призначений для письма і читання незрячими людьми, розробив французький підліток – 15-річний син чоботаря Луї Брайль. Хлопчик був сліпий із 3-річного віку, а за основу свого шрифту взяв «нічний шрифт» капітана артилерії Шарля Барбьє, який використовувався військовими того часу для читання донесень в темряві.
10. Робот-інженер БТІ
12-річний Максим Лема зі Львова створив робота, що виконує функції інженерів БТІ. Робот сканує приміщення, заміряє площу та за допомогою радіосигналу передає дані на комп’ютер.
11. Льодяники від гикавки
13-річна школярка Меллорі Кьювмен з Манчестера, США, винайшла нові ліки від гикавки. До складу нових ліків увійшли звичайні льодяники, цукор і яблучний оцет. Новинка вже отримала назву «Hiccupops».
12. Зубна щітка для космонавтів
13-річний учень однієї з московських шкіл Дмитро Резников розробив спільно з фахівцями Державного медико-стоматологічного університету унікальну зубну щітку, призначену спеціально для космонавтів, які працюють на орбітальній станції.
13. Нова поліграфія
10-річна москвичка Анастасія Родіміна стала наймолодшим володарем патенту на власний винахід. Дівчинка створила новий спосіб друкованої графіки, фрактальної монотипії. Вона придумала, як отримати зображення, додавши до звичайного відбитку фарби аплікацію. Потім відбиток опрацювала сонячним світлом і створила принципово інший вид поліграфії.
14. Безболісний спосіб зняття бинтів
8-річна Аланна Маєрс із Данедіна, штат Флорида, винайшла безболісний спосіб зняття бинтів. До складу продукту входять мило, лавандова олія і вода. На цю ідею дівчинку наштовхнула необхідність зняття бинтів після виписки з лікарні.
15. Ласти, крісло-гойдалка, біфокальні окуляри
Перші прилади для плавання винайшов Бенжамін Франклін, щоправда, 12-річний майбутній борець за незалежність Штатів пропонував вдягати їх на руки. Пізніше хлопець ввів позначення електрично заряджених станів “+” і “-“, знайшов докази електричної природи блискавки, й у 1752 році запропонував проект громовідводу. У списку його винаходів – крісло-гойдалка та біфокальні окуляри.
16. Нова молекула
10-річна американська школярка Клара Лейзен придумала незвичайне з’єднання азоту, кисню і вуглецю. Вчителька дала завдання придумати нову молекулу. Так ось, дівчинка запропонувала незвичайне розташування хімічних елементів у молекулі. Такого жоден учений до неї ніколи не робив. Звісно, це відкриття було зроблене випадково (як, утім, більшість інших), але Клара тепер – автор роботи в науковому журналі.
17. Дзвінок
13-річний Лоренс Рок із Британії заробив 250 тисяч доларів, винайшовши дзвінок, який отримують на свій мобільний телефон господарі будинку в свою відсутність. Лоренс Рок винайшов, по суті, програму, що зуміла з’єднати sim-карту мобільника господарів і дверний дзвінок.
18. Пристрій для слабочуючих
Ще одне творіння підлітка, який спробував спростити життя особливих людей. Одного разу 14-річний Джон Кон притулився зубами до гітари … Після пережитих відчуттів він створив пристрій, який перетворює звукові хвилі на тактильні відчуття. Тепер люди із вадами слуху  можуть насолоджуватися музикою!
19. Калькулятор
У 1642 році підліток Блез Паскаль вирішив допомогти своєму батьку – податковому інспектору і почав створювати рахувальну машину. І вже через три роки він створив робочий прототип калькулятора.
20. Прапор Аляски
13-річний хлопчина Бенні Бенсон брав участь у конкурсі, організованому в 1927 році серед школярів старших класів, і переміг 700 суперників. Пізніше Бенні розповідав, що кожен вечір перед сном він дивився на зірки – звідси й ідея, яка забезпечила  йому перемогу, а також 1000 доларів  і годинник із гравіюванням.
Усі ці винаходи і багато інших доводять, що не обов’язково бути дорослим, щоб робити великі відкриття! Давайте можливість дітям творити, досліджувати, винаходити та реалізовувати!

Немає коментарів:

Дописати коментар